Wielbienie wraz z Matką Boską Szkaplerzną (16 lipca 2017)

Wielbienie wraz z Matką Boską Szkaplerzną (16 lipca 2017)

Autor: seeker » 9 lipca 2017, 15:34 » Co w Tratwie piszczy..., Ogłoszenia duszpasterskie

Serdecznie zapraszamy!
 
W wakacyjną niedzielę, 16 lipca, w kościele akademickim św. Józefa, będziemy wielbić Pana Boga, za wstawiennictwem Matki Jezusa. W tym dniu wypada święto Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel- Matki Bożej Szkaplerznej.
 
Modlitwa rozpocznie się różańcem o godz. 18:30. O godzinie 19:00 zostanie odprawiona Eucharystia. Po niej wielbienie pieśniami oraz możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
 
Wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć bezpośrednio w modlitwie, zapraszamy na łączenie się poprzez radio studencka fala.pl ( transmisja na żywo).
 
Ta niedziela, to również w naszym kościele dzień posłania na ewangelizację. Grupa młodych ludzi z Duszpasterstwa Akademickiego „ Tratwa” po raz kolejny weźmie udział dniach 30 lipca- 6 sierpnia w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą, organizowanej przez Wspólnotę św. Tymoteusza. Po rekolekcjach w kościele parafialnym, uczestnicy tzw. „PJ” rozpoczną ewangelizację na polach Przystanku Woodstock, gdzie będą się modlić, głosić Słowo Boże… po prostu mówić innym jak dobry jest Jezus.
 
Przystanek Jezus
„Tratwa” na Przystanku Jezus w 2015
 
W tą niedzielę będziemy również szczególnie modlić się za należącą do naszej wspólnoty Anetę Stachnik oraz powierzać Bogu wolontariat w Boliwii. Aneta wraz z Arletą Pabian, wylatuje już 25 lipca. Wolontariat będzie trwał rok, w miasteczku Tupiza dzięki posłaniu Chrystusa i pośrednictwu Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”. W domu dziecka prowadzonym przez Siostry Służebniczki Dębickie dziewczyny będą pomagać m.in. poprzez przez wsparcie dzieci w nauce, animowanie zajęć, organizowanie wycieczek, a przede wszystkim przez przekazywanie miłości i uwagi. Dziewczyny chcą przede wszystkim podzielić się świadectwem życia, relacją z Bogiem, zanieść dzieciom i spotkanym tam osobom Pana Jezusa, wierząc, że to On przezwycięży trud, który przed nimi.
 
Prosimy przede wszystkim o wsparcie duchowe dla naszych ewangelizatorów i misjonarzy. Jest i będzie bardzo potrzebne!

Autor: seeker » 9 lipca 2017, 15:34 » Co w Tratwie piszczy..., Ogłoszenia duszpasterskie
Tagi: , ,

Komentarze: